Serwis i napełnianie klimatyzacji samochodowej

Warsztat samochodowy Warszawa oferuje serwis i napełnienie klimatyzacji samochodowej wraz z jej odgrzybieniem. Proces ten najlepiej przeprowadzać raz w roku, a już obowiązkowo raz na dwa lata. Układ klimatyzacji jest dość delikatny i podatny na uszkodzenia w porównaniu do innych elementów naszego pojazdu. Nieprzestrzeganie kilku podstawowych zasad zazwyczaj prowadzi do usterki – czasami niewielkiej, czasami bardzo poważnej i kosztownej.

Z klimatyzacji musimy korzystać regularnie, nawet jeżeli jest niepotrzebna, np. zimą. Układ podczas cyklu samoczynnie się smaruje zapobiegając zatarciu elementów takich jak sprężarka. Dlatego też zbyt niski poziom substancji chłodzącej negatywnie wpływa na stan całego układu. Klimatyzację musimy konserwować regularnie pamiętając również o odgrzybieniu i wymianie filtra kabinowego.

Na serwis klimatyzacji warto umówić się wcześniej – najlepiej na wiosnę. Wiele serwisów świadczy całorocznie usługę napełnianie klimatyzacji samochodowej Warszawa. Latem zainteresowanie serwisem klimatyzacji lawinowo rośnie – wysokie temperatury negatywnie wpływają na układy wyeksploatowane i serwisowane nieregularnie, również ceny są wyższe.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *